Realizačný tím

Realizačný tím

PhDr. Michal Lukáč, PhD.

PhDr. Michal Lukáč, PhD.

Dohliada na svižný chod prevažne ženského tímu teatra ORLUS. Je prvým z troch iniciátorov vzniku divadelnej skupiny, a tiež jeden z hereckých protagonistov. V súčasnosti pôsobí ako vysokoškolský pedagóg so zameraním na manažment a marketing verejnej správy, venuje sa spevu, hre na organ a klavír. Jeho nadšenie pre svet divadla spája s organizačnými a komunikačnými schopnosťami. Je zároveň kontaktnou osobou divadelnej skupiny.
Zhosťuje sa najčastejšie morálne rozporuplných úloh antagonistov – zákerný a chamtivý kardinál, bláznivý rozprávkový kráľ, láskou sklamaný klavírny umelec, ale aj zvádzajúci učiteľ taliančiny, či nečestný kráľovský doktor.

Mgr. Dominika Rašová

Patrí do stvoriteľskej trojice teatra ORLUS a je priam stvorená pre vznešené úlohy z nášho divadelného portfólia, no predstaví sa Vám aj ako pokroková čarodejnica, koktavá princezná, či životná múza velikána slovenského národa. Takisto stvárňuje kráľovné, cisárovné, no dokáže prekvapiť aj ako neverná šľachtičná. Vyštudovaná odborníčka vo sfére manažmentu s láskou pre divadelné dosky.
Momentálne na materskej dovolenke vychováva budúceho člena divadelnej skupiny.

Bc. Dominika Rašová
Mgr. Mariana Schmidtová, PhD

Mgr. Mariana Boháčová, PhD.

Je treťou zakladateľkou skupiny a vďaka svojej záľube v humanitných vedách má predpoklady prepožičať ľudskú a prívetivú tvár všetkým dobrosrdečným postavám, no bez problémov stvárni aj trocha strelenú kráľovskú komornú, šľachtickú návštevu z ďalekého Anglicka, či osobnú asistentku bôžika lásky. Jej životnou hereckou úlohou, v ktorej je neprekonateľná, je prostoreká upratovačka Růžena.
Pôsobila ako vysokoškolský pedagóg so zameraním na jej milovanú angličtinu, v súčasnosti pracuje v americkej IT spoločnosti, srdcom je však Angličanka.

Bc. Patrícia Orthová

Ako študentka ošetrovateľstva sa počas pojazdných hereckých výprav teatra ORLUS po hradoch a zámkoch zhosťuje úlohy zdravotníčky. Jej veľkou záľubou je spev a folklór, ktorému sa venuje popri štúdiu na vysokej škole.
Z divadelných úloh našej skupiny ju máte možnosť vidieť v úlohe Alžbety Báthoryovej, zvodnej Lucrézie Borgia, čiernej vdovy Benigny, stvárňuje však aj šľachtičné či ľudomilnú Smrtku.

Patrícia Orthová
Ing. Zuzana Fajnorová, M.Sc., LL.M.oec.

Ing. Zuzana Fajnorová, M.Sc., LL.M.oec.

Vyštudovaná inžinierka ekonómie, ktorá si svoje vedomosti naďalej prehlbuje cudzích jazykoch a nemčina je jej srdcovou záležitosťou.
S noblesou odohrá postavy kráľovien, vládkyne pekelných brán a zároveň jej nerobí problém zhostiť sa aj komických úloh, či rolí nadpozemských bytostí. Pestrosť v oblasti úloh, ktoré predstavuje, je jej druhé meno.

Ing. Lenka Danková Köplingerová

Je absolventkou vysokej školy technického zamerania a aj dnes pôsobí v technickej oblasti. Má však zlaté ručičky. Vyšíva, pletie, šije dobové kostýmy, s manželom sa venuje sokoliarstvu.
Vďaka prísnemu dojmu, ktorým pôsobí, stvárňuje neústupčivé šľachtičné, kráľovné, no môžete ju vidieť aj ako posluhovačku čiernej mágie a pravú ruku krvavej grófky.

Ing. Lenka Danková Köplingerová
Denisa Válková

Bc. Denisa Válková

Patrí od zrodu divadelnej skupiny k jej stáliciam. Je študentkou Ekonomickej univerzity, vo voľnom čase rada číta knihy každého druhu, neodoprie si rýchlu jazdu na motorke a medzi jej záľuby patrí varenie a pečenie.
Je priam ako stvorená na nežné šľachtické postavy, ale dokonale stvárni aj komornú či obeť najkrutejšej vrahyne všetkých storočí.

Bc. Nicole Tomašovičová

Študentka medzinárodných vzťahov a diplomacie je nespútaný živel, ktorý miluje ranný beh, biele ruže, New Yorsky fashion week, inteligentnú samotu a jahody so šľahačkou.
V minulosti sa živila ako nekompromisná novinárka, a tak akosi jej automaticky v teatre ORLUS prischli role mocných kráľovien, pyšných princezien a bezcharakterných mŕch, kde môže naplno využiť svoj potenciál.

Nicole Tomašovičová
Mgr. Soňa Tonhauserová

Mgr. Soňa Tonhauserová

Vyštudovala cudzie jazyky a kultúry, ale svoju záľubu našla práve v divadle. Pracovala pre cestovnú kanceláriu, ktorej služby aj naplno využívala, aby sa venovala svojej ďalšej veľkej záľube – cestovaniu. Momentálne pôsobí v oblasti zdravotníctva. Vo voľnom čase sa rada venuje historickému šermu či lukostreľbe, ale relax si dopraje aj čítaním kníh.
Vďaka svojmu anjelskému vzhľadu, v teatre ORLUS stvárňuje dobrosrdečné a milé princezné, ale i kladné nadpozemské bytosti.

Mgr. Matej Hudák

Vyštudovaný informatik je druhou mužskou hereckou posilou v divadelnom tíme. Po ukončení magisterského štúdia istý čas pôsobil na matfyzáckej akademickej pôde. Nakoniec ho však pracovne pohltila komerčná sféra herného priemyslu, kde pôsobí ako programátor webových služieb. Únik z digitálneho sveta mu prinášajú voľnočasové aktivity - cestovanie, čítanie kníh, behanie, turistika a fotografovanie.
V rámci hereckých kreácií sa častejšie zhosťuje tých milších a kladných úloh – vládca neba i zeme, srdcom zapálený záhradník pre kráľovstvo lupeňov, dobrosrdečný plukovník cárskej armády. No zároveň nemá problém nasadiť si divadelnú masku nekompromisnosti, ambicióznosti a nevernosti.

Mgr. Matej Hudák
Jana Lukáčová

Jana Lukáčová

Je najmladšou členkou tímu našej divadelnej skupiny. V súčasnosti študuje matematické gymnázium, no ak práve nie je v škole alebo na doskách, ktoré znamenajú svet, venuje sa maľovaniu a športu, alebo si rada oddýchne pri čítaní anglických kníh.
V divadelnej formácii ju môžete vidieť ako mladú šľachtičnú, slúžku či obetavú matku šiestich hladných krkov.