Realizačný tím

Realizačný tím

PhDr. Michal Lukáč, PhD.

doc. PhDr. Michal Lukáč, PhD.

Dohliada na svižný chod prevažne ženského tímu teatra ORLUS. Je prvým z troch iniciátorov vzniku divadelnej skupiny, a tiež hlavný scenárista a jeden z hereckých protagonistov. V súčasnosti pôsobí ako vysokoškolský pedagóg so zameraním na manažment kultúrneho turizmu, venuje sa spevu, hre na organ a klavír. Jeho nadšenie pre svet divadla spája s organizačnými a komunikačnými schopnosťami. Je zároveň kontaktnou osobou divadelnej skupiny.
Zhosťuje sa najčastejšie morálne rozporuplných úloh antagonistov – zákerný a chamtivý kardinál, bláznivý rozprávkový kráľ, láskou sklamaný klavírny umelec, ale aj zvádzajúci učiteľ taliančiny, novodobý vládca pekelného podsvetia, či nečestný kráľovský doktor.

Mgr. Dominika Rašová

Patrí do stvoriteľskej trojice teatra ORLUS a spolupodieľa sa na tvorbe scenárov jednotlivých predstavení. Je priam stvorená pre vznešené úlohy z nášho divadelného portfólia, no predstaví sa Vám aj ako pokroková čarodejnica, závistlivá zámocká kuchárka, papuľnatá správkyňa kuchyne, dobrosrdečná slúžka, koktavá princezná, či životná múza velikána slovenského národa. Takisto stvárňuje kráľovné, cisárovné, no dokáže prekvapiť aj ako neverná šľachtičná.
Vyštudovaná odborníčka vo sfére manažmentu verejnej správy s láskou pre divadelné dosky. Momentálne si už šiesty rok užíva čas na materskej dovolenke. Okrem svojich detí, kŕmi a drží pri živote aj kvások, s ktorým sýti celú rodinu.

Bc. Dominika Rašová
Mgr. Mariana Schmidtová, PhD

Mgr. Mariana Boháčová, PhD.

Je treťou zakladateľkou skupiny a participuje scenáristicky na dotváraní divadelných predstavení. Vďaka svojej záľube v humanitných vedách má predpoklady prepožičať ľudskú a prívetivú tvár všetkým dobrosrdečným postavám, no bez problémov stvárni aj trocha strelenú kráľovskú komornú, šľachtickú návštevu z ďalekého Anglicka, lakomú ruskú veľkostatkárku, ziskuchtivú manželku z Dolnej zeme, či osobnú asistentku bôžika lásky. Jej životnou hereckou úlohou, v ktorej je neprekonateľná, je prostoreká upratovačka Růžena.
Pôsobila ako vysokoškolský pedagóg so zameraním na jej milovanú angličtinu, v súčasnosti pracuje v americkej IT spoločnosti, srdcom je však Angličanka.

Mgr. Patrícia Orthová

Ako profesionálna zdravotná sestra sa počas pojazdných hereckých výprav teatra ORLUS po hradoch a zámkoch zhosťuje úlohy zdravotníčky. Jej veľkou záľubou je spev a folklór, ktorému sa venuje vo voľnom čase.
Z divadelných postáv našej skupiny ju máte možnosť vidieť v úlohe najväčšej vrahyne všetkých storočí - Alžbety Báthoryovej, zvodnej Lucrézie Borgia, čiernej vdovy Benigny. Stvárňuje však aj šľachtičné, apatickú princeznú, ctihodnú matku predstavenú, či ľudomilnú Smrtku alebo pahltnú dcéru člena kráľovskej súdnej rady.

Patrícia Orthová
Ing. Zuzana Fajnorová, M.Sc., LL.M.oec.

Ing. Zuzana Fajnorová, M.Sc., LL.M.oec.

Vyštudovaná inžinierka ekonómie patrí od zrodu divadelnej skupiny k jej hereckým stáliciam. Hoci ju pracovné povinnosti odviali do sféry finančného auditu, svoje vedomosti a zručnosti si naďalej prehlbuje v javiskovej reči, histórie, cudzích jazykoch a nemčina je jej dlhoročnou srdcovou záležitosťou.
S noblesou odohrá postavy kráľovien, zatrpknutých aristokratiek, vládkyne pekelných brán a včelej ríše. Zároveň jej nerobí problém zhostiť sa aj komických úloh, či rolí nadpozemských bytostí a bezbožných zakliatych panien, milujúcich botoxové výplne a soláriá. Pestrosť v oblasti úloh, ktoré predstavuje, je jej druhé meno.

Ing. Lenka Danková

Je absolventkou vysokej školy technického zamerania a aj dnes pôsobí v technickej oblasti. Má však zlaté ručičky. Vyšíva, pletie, šije dobové kostýmy, s manželom sa venuje sokoliarstvu.
Vďaka prísnemu dojmu, ktorým pôsobí, stvárňuje ctihodnú matku predstavenú rehoľného rádu, neústupčivé šľachtičné, panovačné kráľovné, no môžete ju vidieť aj ako posluhovačku čiernej mágie a pravú ruku krvavej grófky.
Momentálne mieša technické normy inžinierstva kvality produkcie s materskými povinnosťami.

Ing. Lenka Danková Köplingerová
Mgr. Martina Koníková

Mgr. Martina Veselá

Vzrastom najmenšia členka divadelnej formácie, ktorú nezachytávajú fotobunky na samootváracích a točiacich dverách. Napriek nízkej výške je veľká na duchu, cudzie jazyky zvláda bravúrne a je studnicou spontánnych nápadov, o čom svedčia jej bohaté pracovné skúsenosti z medzinárodného prostredia a start-upov. Po ukončení štúdia marketingového manažmentu precestovala Indonéziu, Srí Lanku, Maledivy, kde si poplávala s korytnačkami a žralokmi. Momentálne je už pevne ukotvená na rodnej slovenskej hrudi a pracuje ako PR manažérka. Neobsedí však na jednom mieste a naďalej zabŕda do nových neprebádaných oblastí.
V divadelnom portfóliu je priam ako stvorená na nežné šľachtické postavy, ale dokonale stvárni flegmatickú lenivú kastelánku, slabomyseľnú čarodejnicu, obeť najkrutejšej vrahyne všetkých storočí, či temperamentnú vešticu osudu z kočovného kmeňa.

Mgr. Nicole Tomašovičová

Výrečná žena v službách medzinárodných vzťahov a diplomacie je nespútaný živel, ktorý miluje ranný beh, biele ruže, New Yorsky fashion week, inteligentnú samotu a jahody so šľahačkou.
V minulosti sa živila ako nekompromisná novinárka, a tak jej automaticky v teatre ORLUS prischli role mocných kráľovien, pyšných princezien, zvodných grófiek, morálne skazených aristokratiek, podomových predajkýň šmejdových produktov a bezcharakterných mŕch, kde môže naplno využiť svoj potenciál.

Nicole Tomašovičová
Mgr. Soňa Tonhauserová

Mgr. Soňa Hudáková

Vyštudovala cudzie jazyky a kultúry, ale svoju záľubu našla práve v divadle. Pracovala pre cestovnú kanceláriu, ktorej služby aj naplno využívala, aby sa venovala svojej ďalšej veľkej záľube – cestovaniu a spoznávaniu nových kultúr, najmä juhovýchodnej Ázie. Momentálne pôsobí na súkromnej klinike ako koordinátorka zdravotnej starostlivosti. Vo voľnom čase sa rada venuje historickému šermu či lukostreľbe, ale relax si dopraje aj čítaním kníh.
Vďaka svojmu anjelskému vzhľadu, v teatre ORLUS stvárňuje dobrosrdečné a milé princezné, manželku budúceho následníka trónu, tlačovú hovorkyňu anjelskej spirituality, ale i ďalšie kladné nadpozemské bytosti.

Mgr. Matej Hudák

Vyštudovaný informatik je druhou mužskou hereckou posilou v divadelnom tíme. Po ukončení magisterského štúdia istý čas pôsobil na matfyzáckej akademickej pôde. Nakoniec ho však pracovne pohltila komerčná sféra herného priemyslu, kde pôsobí ako programátor webových služieb. Únik z digitálneho sveta mu prinášajú voľnočasové aktivity - cestovanie, čítanie kníh, behanie, turistika a fotografovanie.
V rámci hereckých kreácií sa častejšie zhosťuje tých milších a kladných úloh – vládca neba i zeme, srdcom zapálený záhradník pre kráľovstvo lupeňov, dobrosrdečný plukovník cárskej armády. No zároveň nemá problém nasadiť si divadelnú masku nekompromisnosti, ambicióznosti a nevernosti.

Mgr. Matej Hudák
Andrea Süttöová

Bc. Andrea Süttöová

Je najmladšou členkou tímu pojazdnej divadelnej skupiny. Po zložení skúšky dospelosti na osemročnom gymnáziu sa rozhodla naplno venovať tomu, o čom snívala od detstva, štúdiu herectva. Ak práve nie je práve na vysokoškolskom javisku alebo na doskách, ktoré znamenajú svet, venuje sa spevu v chrámovom zbore, hre na ukulele a tvorivému skladaniu vlastných piesní.
V divadelnej formácii ju môžete vidieť ako mladú šľachtičnú, nešťastne zaľúbenú sirotu, obetavú matku šiestich hladných krkov, zasnenú romantičku, či pôvabnú kontesu z ružového hája.